Nagazaki Tuval Soyut Resim , tuval üzeri tablo - Soyutresim.com
15967
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-15967,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
Nagazaki Tuval Soyut Resim
Eser Adı

Nagazaki

Tarih
Kategori
Art
Eser Hakkında

Nagazaki Tuval Soyut Resim

Modernist resmi modernist yapan şey kendi icraat ve yapıtları aracılığıyla kendine özgü etkileri belirleme görevini üstlenmesidir.

20. yüzyılın en etkili sanat eleştirmenlerinden Clement Greenberg’in bakış açısından her modernist tablo saf resmin bir eleştirisi olacaktı.

Modernizmin özü ise”bir disiplinin karakteristik yöntemlerinin o disiplini eleştirmekte kullanılmasıdır. Resmin ne olduğunu sergileme çabasıyla resmin içine giren sorgulamadır.
Sanatçımız İsmail Şanal açısından baktığımızda her sorgulama bir kavrayışın ileri adımıdır. Bu tablomuza Nagazaki ismini vermiş olmamızın sebebi karanlığa boğulan bir şehrin altından çıkan cıvıltılı ve dirayetli renklerdir. Sarı, mavi ve kırmızı boyalar, ana renklerin tekrar siyahı yararak fışkırmasını temsil eder. Tükenmeyen hareketlilik ve coşkulu dairesel fırça hareketleri tuval üzerinde anlam kazanan uyum ve çok kültürlülüğü yaşatmaktadır. Soyut resim bizatihi bir kültür öğesi olduğu içindir ki ekspresyonist sanatta felsefi çalkantılar ruhsal arınmaya taşıyan çağdaş bir akım olmuştur.

 

Ölçüleri : 120 x 150 cm
Malzeme : Tuval üzeri Akrilik
Etiket : Nagazaki Tuval Akrilik