Yağlı Boya Tablolar - Çağdaş Dışavurum Soyut Resim
15942
post-template-default,single,single-post,postid-15942,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive
 

Yağlı Boya Tablolar

Yağlı Boya Tablolar

ismail şanal

www.instagram.com/soyutcu

Sanatçı Mark E. Mehaffey, “Soyut sanat nedir” sorusuna cevap verir ve dikkat çekici kompozisyonlardan beş örnek ve göz alıcı tablolar için sağlam tasarımlar sunarak soyut sanat tekniklerini paylaşır.

Mark E. Mehaffey

Kendinize sorabilirsiniz, Soyut sanat nedir?

Bunu tanımlamak için, önce bir ressamın yağlı boya tablolar üzerindeki soyut veya objektif olmayan bir şekilde resim yaparken çabalarını organize etmesinin bazı yollarına bir göz atalım. Her iki stil de sanat unsurlarına (şekil, değer, çizgi, renk, kontrast, doku ve mekân içinde biçim) dayansa da soyut sanat gerçekte “soyutlanmış” bir şey gibi temel bir temeldir. Sanatçı, Soyutlanan ve ne derecede sorumlu olan. Bazen izleyiciler söyleyemiyor; bazen yapabilirler.

Buna zıt olarak, objektif olmayan objeler sanatın unsuru olarak konuya tamamen bağımlıdır. Aslında hiçbir şeye temelde bir referans yok. Soyut ile objektif olmayan arasındaki ayrımı yapıyorum; Bir çok sanatçı yok. İki terimin neredeyse değiştirilebileceğini üzülerdim. Bu makalede özet terimini kullanacağız.

Soyut sanat kaotik tasarım ile eş anlamlı değildir. Bazen iyi bir boyama ile sonuçlandığını itiraf edeceğim “bazı boya döküp etrafa sarın” sendromundan kaçınmak için, daha fazla düşünülmüş bir yaklaşım, iyi tasarlanmış bir iş üretmek için bir bacak hazırlayacak ve bunun için Malzemelerin uygulanması, söylemek istediğin şeyle eşleşir; Kısaca anlamı olan bir eser.

Organik hareketli çizgilere karşı geometrik şekiller

İskele veya Temel Tasarıma Bakın

Öğrendiğim her çalıştayın bir bölümü, soyut bir sanatın tanımını ve resmin soyut veya objektif olmayan bir biçimde bir girişini içerir. Bazen, çalışmalarına konu olanlara alışık olanlar için zorluk çeker. Bir konuyla, özellikle de o konunun bir fotoğrafıyla kilitli kalırsanız, bazen her şeyi bir arada tutmak için tutkal veya iskele gibi davranan bir alt yapıyı görmek ya da oluşturmak zordur.

Her şeyi birlikte tutan nedir?

Kompozisyon, resmi bir vakıf diyebiliriz. Bazı kompozisyon türleri genel bir tasarıma sahiptir (burada dikkatli olun çünkü bu tasarım tekrarlanabilir ve görsel olarak sıkıcı olabilmektedir)
radyal bir tasarım (her şey merkezden yayıyor)
herhangi bir eksende bir kılavuz (örneğin, yatay, dikey ve çapraz)
Üçgen bir tasarım (skala üçgeni ile çalışmak daha kolaydır, çünkü yanlarındaki tüm uzunluk farklıdır)
köprü tasarımı (bir şey bir tarafı birbirine bağlar)
haç biçimli (çapraz şekil); Dikdörtgen çerçeve içine dikdörtgen
ve harf şekillerine dayanan birçok tasarım (L, S ve Z, H ve T tasarımları daha yaygın olanlardan bazılarıdır).
Bu temel temeller her şey dahil değildir ve hepsinin geçerli değişiklikler vardır, ancak bu yapılara asan unsurlar, objektif olmayan bir tasarımın bir arada tutulmasına yardımcı olacaktır. Şimdi bazılarına bir göz atalım.

Tuval Akrilik

Soyut Sanat Tasarımını Tanımlama # 1: Yatay Izgara

Obsesif ve Zorlayıcı 2’de (yukarıda), her vuruş 1 inçlik bir karenin içinde kesin bir konuma yerleştirildi. Her strokun aynı yapılandırmayla aynı ebatta olmasını sağlamak için çaba gösterdim. Her inme resim alanında aynı büyüklükte ve aynı yerde olduğu için varyasyon, inmeden inmeye kadar sıcaklık değişiklikleri ile birlikte gelir ve tabii ki sağ alt kısımdaki eğik tasarımı temsil eden karaltı deseni (obsesif-kompulsif ) resmin bir parçası. Çizgili motifle noktalanmış genel bir desen olan yatay 1 inç ızgara, parçaları bir araya getirir.

Turuncu renkli (yukarıda) rasgele bir işte iki yapı birleştirir: ters L (kırmızı kısım) bileşimi ve köprü (eğri beyaz çizgi) bileşimi. Görsel ilgiyi eklemek için, resmin büyük bir kısmını çok sıcak tuttum ve turuncu renk ailesi içinde tuttum. Turuncu için tamamlayıcı mavi, bu yüzden tamamlayıcı kontrast ile yüzey etkinleştirmek için yoğun mavi küçük şekiller bazı boyalı. Bu resim için farklı bir konseptim vardı ve temel bileşim (ters L ve köprü) tarafından sağlanan yapı yaratıcı olmamı sağladı. Sağlam temel oyun ruhumu kullanmama izin verdi.

Haç formlu kompozisyon, bir tablo oluşturmak için sağlam bir temel oluşturuyor; Ancak, dört köşe oluşturan olumsuz şekillerin boyut ve yapılandırmalarını değiştirmeye özen göstermelisiniz. Çapraz bileşenlerin boyutlarını değiştirmek ve resim düzleminin dışına çıkan çubukların genişliğini değiştirmek de önemlidir. Bir başka deyişle, haçın temel tekdüzeliğine karşı koymak için unsurlar arasında gerginlik yaratmak zorundasınız.

Yağlı Boya Tablo

Görsel Katmandaki S veya Z kompozisyonu: Kırmızı Dikdörtgen (yukarıda), bir resmin etrafında ve etrafında izleyicinin gözünü yönlendirmenin etkili bir yoludur. Yarattığınız yol-ilginç odak alanları, kontrastlar, duran noktalar ve dinlenme alanları-izleyiciler Z’yi ya da S’yi takip ederken izlenecekler. Neler yanlış gidebilir? İzleyicileri boyamadan çıkarırsanız, onlara tekrar güçlü bir yol verin!

Loot’un ardındaki kavram (yukarıda) milli borcumuzla ilgili bir tartışmadan ve Çin’in çoğunun sahibi olduğu gerçeğinden kaynaklanıyordu. Eşim ve ben son zamanlarda Çin (insanlar, gıda ve Çin sanatçıların dostluk harika) döndü ve geziden bazı Çin kağıt para vardı. Bu para, bu kolaj için harekete geçirici oldu. Bu uluslararası finans probleminin karmaşıklığını temsil etmek için yüzey çok tabakalı. Paslı metalin eklenmesinin “Yapmadığınızı harcamayın” diye bir uyarı olacağını hissettim. Tasarımın genel bir yapısı var. Kolajlı ve boyalı öğelerin çoğu aynı boyuttadır ve birbirlerine olan uzaklığı neredeyse aynıdır.

Bununla birlikte, bu unsurların önemi veya önemi değişir. Bazıları kısmen gizlidir; diğerleri daha hafif bir değere karşı çok karanlıktır. Genel bir tasarım kullanırken, aynı olan çok fazla öğe olmadığından emin olun; aksi halde görüntüleyen kişi kafa karıştırıcı ya da sıkıcı olursunuz. Kolaj unsurlarını takmak için akrilik mat madde kullandım; Daha önce yapışmış olan öğelerin sonraki boya katmanlarına bakmasına izin vermek için daha büyük bir saydamlık elde etmek için akrilik boyaya orta madde de ekledim.

Soyut Sanatta Yolu Bul
Sanatçıların olduğu gibi boyamak için birçok yol var. Benim için çalışan şey senin için işe yaramayabilir. Bununla birlikte, objektif olmayan eserleri boyamak ya da tasvirsel çalışmanızı soyutlama haline getirmeye çalıştıysanız ve sonuçlardan memnun kalmadıysanız, bu yaklaşımı deneyin:

Dışavurum

Bir fikri başlatın; işinizi yönlendirmek için bir kavram.
Soyut resmini sağlam bir kompozisyon yapısına yerleştirin.
Bu eğlenceli kısımdır – ilk iki aşamayı desteklemek için elinizde olan her türlü malzemeyi ve tekniği kullanın.
Sonunda, tüm yaratıcı çalışmaların olduğu gibi, kendiniz için yaptıklarınız dışında zorlu ve hızlı kurallar olmadığının farkındasınız.

İşte birkaç daha resmi tanım
Soyut Sanat Nedir?
Soyut Sanat Tanımı: Doğal görünümlerin basitleştirilmiş formlara indirgenmesi ile karakterize 20. yüzyılın hareketi; örneğin, sanatın geometrik şekiller veya sezgisel hareketler temelinde oluşturulması
Objektif Olmayan Sanat Tanımı: Görsel dünyanın başlangıç noktası olarak görünüşüne bağımlı olmayan sanat; varsayım, sanatın resmi öğelerden başka herhangi bir şey olması gerekmez: şekil ve renk

Günümüz Türkiye’sinde çağdaş sanatı ve yağlı boya tabloları okurken gözardı edemeyeceğimiz soyut sanat teknikleri böyle idi.

soyut ekspresyon

No Comments

Post A Comment